Національний банк уточнив низку своїх нормативно-правових актів стосовно здійснення тимчасової адміністрації небанківських фінансових установ та застосування коригувальних заходів, заходів раннього втручання, заходів впливу у сфері державного регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг.

Національний банк України встановив порядок повідомлення надавачами фінансових або супровідних послуг про настання технічного збою або інших невідворотних обставин, які об’єктивно унеможливлюють проведення оцінювання кредитоспроможності споживача або виконання обов’язку та строків подання інформації про споживчий кредит до бюро кредитних історій, включеного до Єдиного реєстру бюро кредитних історій.

Національний банк вніс редакційні зміни до деяких нормативно-правових актів з питань захисту прав споживачів та уточнив вимоги до переддоговірного інформування споживачів та їх договірних відносин з надавачами фінансових послуг. Зміни зроблені на виконання Законів України “Про фінансові послуги та фінансові компанії” та “Про страхування”.

1 січня 2024 року в Україні набрала чинності більшість положень Закону 1953-IX «Про фінансові послуги та фінансові компанії», прийнятого ще в грудні 2021 року, який кардинально змінює ринок надання фінансових послуг в Україні.

Національній банк України 8 та 9 січня 2024 року виключив з Державного реєстру фінансових установ 42 небанківські фінансові установи та ще чотири небанківські установи – з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги. Про це йдеться на сайті НБУ.

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в грудні зменшилася з 1171 (станом на 30 листопада) до 1120 (станом на 31 грудня). Такі дані привів НБУ. 

Національний банк України оголошує про початок публічного обговорення проєкту методичних рекомендацій з інклюзивного надання фінансових послуг для громадян з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Національній банк України анулював ліцензії чотирьом небанківським фінансовим установам та три – виключив з Державного реєстру фінансових установ. Про це повідомляється на сайті регулятора.

На підставі власних заяв анульовано всі наявні ліцензії: 

Національний банк оновив порядок організації, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок на ринках небанківських фінансових послуг відповідно до вимог нових законів України "Про фінансові послуги та фінансові компанії", "Про страхування" та "Про кредитні спілки", які вводяться в дію з 1 січня 2024 року.

Національний банк України застосував заходи впливу у вигляді накладення штрафів на лізингодавця та на фінансову компанію. Про це повідомляється на сайті регулятора. 

Штрафи накладено на: