Національний банк України звертає увагу банків, небанківських фінансових установ, інших надавачів фінансових послуг, операторів платіжних систем та страхових ( перестрахових) брокерів, що з 19 листопада 2022 року встановлена заборона на обіймання посад:
Новини за тегом: "небанківські фінансові установи"
У ІІІ кварталі учасники ринку продемонстрували зростання основних фінансових послуг, попри скорочення кількості фінустанов. Зростали майже всі види наданих послуг, однак їх рівень залишається нижчим, ніж довоєнний. Обсяги активів у різних сегментах ринку змінювалися за квартал неоднорідно, позитивну динаміку мали лише страховики. Тож частка НБФУ в загальних активах фінансового сектору, нагляд за якими здійснює НБУ, скоротилася на 0.4 в. п. до 11.9% станом на 1 жовтня.
Національний банк України опублікував огляд, у якому зазначив, які зміни відбулися в секторі небанківських фінансових установ упродовж IІ кварталу 2022 року.
Головне з огляду НБУ розповів у своєму Телеграм-каналі.
Національний банк України актуалізував вимоги до надання фінансової звітності небанківськими фінансовими установами, небанківськими фінансовими групами, учасниками платіжного ринку, колекторськими компаніями та юридичними особами, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації.
Національний банк визначив вимоги до порядку та обсягу інформації, що підлягає розкриттю небанківськими надавачами платіжних послуг на власних вебсайтах (вебсторінках), у місцях надання послуг та на вимогу користувачів. Це зроблено з метою імплементації нового Закону України «Про платіжні послуги» та забезпечення прозорості на ринку небанківських фінансових послуг.
Національний банк України з 15 серпня 2022 року відновлює надання небанківськими фінансовими установами регулятору інформації та подання документів з питань ліцензування та реєстрації. Про це Національний банк повідомляє небанківські фінансові установи відкритим листом.
Кількість учасників небанківського фінансового ринку в липні зменшилася з 1 653 (станом на 30 червня) до 1 648 (станом на 31 липня). Кількість банків станом на 31 липня – 68.
За результатами відкритого конкурсного відбору на посаду директора Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ Національного банку України з 26 липня 2022 року призначений Сергій Савчук.
Національний банк України провів зустрічі з учасниками ринків небанківських фінансових послуг – фінансовими компаніями, ломбардами, лізингодавцями, страховиками та кредитними спілками.
НБУ навів ключові тези виступів регулятора у своєму Телеграм каналі.
6 березня Національний банк України ухвалив постанову, що урегулює діяльність учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації, на час дії воєнного стану. Про це повідомляється у Телеграм-каналі НБУ.